• ×

  Mahir Ünal

  1966 yılında Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nde doğan Ünal İlk ve Ortaokul öğrenimini Elbistan’da tamamladıktan sonra eğitim hayatına İstanbul’da devam etti.

  İstanbul Bahçelievler Koca Sinan Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını  tamamlayan Ünal, aynı Üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Ana Bilim Dalında Doktora çalışmasına devam etmektedir. Arapça ve İngilizce bilmektedir. 

  1992 yılında öğretmenlik görevine başlamıştır. Öğretmenlik görevinin sonrasında Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmetleri vermiştir. 2005 yılında İTO’da müşavirlik, 2007-2009 yılları arasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 

  Özel bir Üniversitede Davranış Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüş olan Ünal bir vakıf Üniversitesinde MBA’ da Örgütsel Davranış dersleri de vermiştir.

  2003 yılında AK Parti Siyaset Akademisinde dersler vermiş, 2004’ten bu yana gerçekleşen tüm seçimlerde AK Parti’nin seçim kampanyasını hazırlayan strateji ekiplerinde yer almıştır.

  Irak, Malezya, Kıbrıs, Lübnan, Mısır gibi birçok ülkede seçim kampanyalarını yöneten strateji ekiplerinde de görev alan Ünal 2009 yılında AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilmiş ve AR&GE Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Aynı yıl AK Parti Siyaset Akademisi Koordinatörlüğünü üstlenen Ünal daha sonra 2011 Genel Seçimleri’nde Kahramanmaraş’tan Milletvekili seçilmiş ve Grup Başkanvekilliği görevine getirilmiştir. 24, 25, 26. Dönemlerde Kahramanmaraş Milletvekilliği ve AK Parti Grup Başkanvekilliği yapan Mahir Ünal evli ve iki çocuk babasıdır. 

  64. Hükümet'te Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütmüştür. Şu anda ise AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevlerini ifa etmektedir.

 • ×

  Veysi Kaynak

  1962 Kahramanmaraş' ta doğdu.

  1981 yılında Kahramanmaraş İmam- Hatip Lisesinden, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

  ODTÜ K.Maraş  MYO’nda öğretim görevlisi ve Serbest avukatlık yaptı.

  1987-1996 yılları arasında Refah Partisi Kahramanmaraş İl Yönetim Kurulu Üyesi (İl Sekreteri)

  1989-1999 yılları arasında Kahramanmaraş Belediye Meclis Üyesi, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Başkanvekilliği görevlerinde bulundu.

  1999 yılı Ocak - Nisan ayları arasında Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı yaptı.
  1999-2001 tarihinde Bir şirketler grubunda Genel Koordinatörlük yaptı.

  2001 yılında AK Parti Kahramanmaraş Kurucu İl Başkan Yardımcılığı (Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı)
  2002-2007 yılları arasında ise Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  23. ve 25. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili olarak seçildi.23.Dönem AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi, Parlamenterler arası Bahreyn Dostluk Grubu Başkanlığı ve Muhsin Yazıcıoğlu Kazası Araştırma Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  2011-2015 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakan Yardımcılığı yaptı.

  Halen BM Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi (IACA) Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

  26.Dönem TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Başkan Vekili,

  TBMM Adalet Komisyon Üyesi,

  AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olup;

  Evli ve beş çocuk babası ve orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 • ×

  Nursel REYHANLIOĞLU

  1968 Kahramanmaraş doğumlu.

  İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kahramanmaraş'ta tamamladı. Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Mezunu.

  Halen Serbest Eczacılık yapmakta.

  AK Parti Kuruluşundan itibaren aktif olarak görev aldı.

  AK Parti il Kadın Kolları kurulmasından 2009 yılına kadar Yönetim ve Yürütme Kurulunda çeşitli görevler aldı.

  2009-2015 Yılları arasında Kahramanmaraş il Kadın Kolları Başkanlığı görevini yaptı.

  Evli ve 2 çocuk annesi.

 • ×

  Celalettin Güvenç

  1959, Kahramanmaraş'ta doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Sırasıyla Devrek, Kargı Kaymakam Vekillikleri, Altınözü, Beytüşşebap, Kürtün Kaymakamlıkları, Adıyaman Vali yardımcılığı, Mülkiye Başmüfettişliği, Denizcilik Müsteşar Yardımcılığı ve Erzurum Valililiği yapmıştır. 27 Nisan 2008 tarihinde Manisa valisi olarak atanmıştır. 17 Ağustos 2011 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararıyla Şanlıurfa Valiliği'ne getirilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  Mehmet Uğur Dilipak

  1972 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokul öğrenimini Kurtuluş İlkokulunda tamamladı. 1992 yılında Orta ve Lise öğrenimini Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1993-1997 yılları arasında Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladı.

  Üniversite Öğrenimi esnasında 1993 yılında Milli Gençlik Vakfı (MGV) Avcılar Orta Öğrenim Başkanlığı yaptı. Ardından 1993-1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Milli Gençlik Vakfı (MGV) Öğrenci Başkanlığı yaptı. 1994-1996 yılları arasında MGV Vakfı Üniversite birimine bağlı olarak Avcılar Necip Fazıl yurdunun Kurucu Müdürlüğünü yaptı.

  KAMDER (Kahramanmaraşlılar Derneği) kurucular kurulunda yer aldı. Daha sonra derneğin ismi MARAŞDER olarak değiştirildi.

  1997-2006 yılları arasında İGDAŞ (İstanbul doğalgaz dağıtım A.Ş) de mühendis olarak çalıştıktan sonra 5 Kasım 1998 günü başörtüsü eylemlerine destek verdiğinden dolayı gözaltına alınarak yargılandı.

  2005-2007 Yılları arasında MANİSAGAZ kurucu Doğalgaz Genel Müdürlüğü yaptı ve Manisa’ya ilk Doğalgaz verilmesi işlemini gerçekleştirdi. 2007 Temmuz ayında Kahramanmaraş Doğalgaz (ARMADAŞ) şirketinde doğalgaz Bölge Müdürü olarak göreve başladı ve halen görevi devam etmektedir.

  2008-2010 yılları arasında İHH Kahramanmaraş temsilciliği denetleme kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

  2009 AK Parti Kahramanmaraş İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu üyeliği ve İl Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunarak bu görevi kesintisiz olarak 6 yıl süre ile devam etti. 2009-2011 yılları arasında AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatında İl Başkan yardımcılığı (Mali İşler Başkanlığı) görevinde bulundu. 2011-2012 yılları arasında 24. Dönem Milletvekilliği seçim sürecinde AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatında İl Başkan yardımcılığı görevine Seçim İşleri Başkanı Olarak devam etti. 2012-2013 yılları arasında İl Başkan yardımcılığı-Mali İşler Başkanı, 2014-2015 yılları arasında ise İl Başkan yardımcılığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak devam etti.

  DİLİPAK’IN Cihannüma Derneği, MARAŞDER ve İHH Vakfına üyeliği devam etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 • ×

  Mehmet İlker Çitil


  1969 doğumlu olup Kahramanmaraş Afşin İlçesi nüfusuna kayıtlı. İlk okulu on yıl yaşadığı Göksun ilçesinde, orta ve lise tahsilini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1986 yılında kazanmış olduğu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1992 yılında tamamladı. Mecburi hizmetini 1993 yılında Tokat ilinde yaparak 1994 yılında Kahramanmaraş Ortaseki Sağlık Ocağında göreve başladı.

  2002 yılından itibaren 13 yıllık süre zarfında Başhekim Yardımcılığı, İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu.
  2008-2010 yılları arasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi Kamu Yönetimi bölümünde başladığı yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Ayrıca işyeri hekimliği ve aile hekimliği sertifikalarını aldı.
        
  2007 yılında ildeki Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde kurulan Kahramanmaraş İnsani Yardım Derneğinin (İHH’ya bağlı) kurucu üyesi. Ayrıca ildeki Rıdvan Hoca Vakfı, İyilik-Der ve Afşin Eshab-ı Kehf Derneği ile ülke genelinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren vakıf ve kuruluşlardan oluşan Anadolu Platformunun gönüllüsü.

  Evli ve 3 Çocuk babası.

 • ×

  İmran Kılıç

  1957 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokul,ortaokul ve İmam-Hatip Lisesini aynı ilde bitirdi. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Askerliğini yedek subay olarak İstanbul’da yaptı.

  Birçok ilçe ve illerde, ilçe ve il müfütüsü olarak görev yaptı. İrşad ve idarecilik görevlerinin yanında, eğitim öğretim faaliyetlerini de sürdürdü, yurtdışı görevlerinde bulundu. Birçok gazete, dergi ve sitelerde yazı ve şiirleri yayınlandı. Radyo ve televizyonlarda programlar yaptı. Konferans ve panellere konuşmacı olarak katıldı.

  Evli ve üç çocuk babası olup, Arapça bilmektedir.