Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
04-12-2017 00:00:00

İLÇE KONGRELERİMİZİ TAMAMLADIK

ELBİSTAN İLÇE BAŞKANIMIZ HASAN SUNGUR OLDU

AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nda olağan kongre heyecanı yaşandı. AK Parti Elbistan Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi, geniş bir katılımla Memur Site Misafirhanesi’nde yapıldı.

Sungur: “Partimizin elinde büyüdük”

Gönderilen tebrik mesajlarının ardından kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur yaptı. Başkan Sungur, ‘Partimizin elinde büyüdük’ diyerek, şöyle konuştu:

AK Parti kurulduğu günden beri, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında bütünleşmiş olduğu bu davada, bu kutlu yürüyüşte biz de yolu yolumuz, davası davamız dedik ve bu yürüyüşe devam ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın dava arkadaşlarının aramızda bulunması bizlere onur vermiştir.

2005 yılında ilk delege olarak aynı salonda oy kullanmıştım. 2014 yılında ise Yunus Kaan Kısaca’nın daveti üzerine ilçe yönetimine girdim. 2005-2014 yılları arasında partimiz ve davamız için elimizden gelen tüm gayreti sarf ettik. Her girdiğimiz seçimde dava arkadaşlarımızla omuz omuza durduk. Biz, partimizin elinde büyüdük diyebiliriz. Bugün ise bu kutlu davada bu görevle yürüme şansında bulunduğum için teşekkür ediyorum. Aynı çizgide ve aynı hizada davamıza sahip çıkarak devam edeceğim. 6. Olağan Kongremiz hayırlara vesile olur inşallah.”

Daha sonra mikrofona davet edilen AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir ise, kongreleri birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiklerini belirtti. 7 yıldır ilçe başkanlığı görevi yapan Yunus Kaan Kısaca’ya ve teşkilatına teşekkür eden İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, “Hasan kardeşimiz, ‘bu partinin elinde büyüdüm’ dedi. Arık bu partiyi, ellerinde büyütecek. Bizi güçlü kılan şey, bir arada olmamızdır. Geçmişimize sahip çıkıp geleceğe bakışımızdır. Bizi birbirimizden ayıran şey ise; birbirimizde kusur aramaya başlayışımız. Yaptığımız işi, bunların farkında olarak yapalım” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kahramanmaraş İl Koordinatörü ve Manisa Milletvekili İsmail Bilen ile AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil’in selamlama konuşmalarının ardından, kongrede partililere hitap eden son isim AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal oldu.

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Partisi Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş İl Koordinatörü, Manisa Milletvekili İsmail Bilen, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç ve Uğur Dilipak, AK Parti Kahramanmaraş eski milletvekilleri Avni Doğan ve Yıldırım Ramazanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, AK Parti Ekinözü İlçe Başkanı Bilal Eker, AK Parti Nurhak İlçe Başkanı Mehmet İnan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir ve çok sayıda partili katıldı.

NURHAK İLÇE BAŞKANIMIZ MEHMET İNAN OLDU

AK Parti kuzey ilçelerdeki kongrelerine Nurhak ilçesi ile start verirken, Kongrede tek aday olan Eczacı Mehmet İnan, AK Parti’nin Nurhak İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

AK Parti İlçe Kongresi’nin startı Nurhak ilçesinde verildi. Nurhak Misak-ı Milli kongre salonunda yapılan kongrede tek başkan adayı olan Eczacı Mehmet İnan, delegelerin tamamının oyunu alarak Ak Parti’nin Nurhak İlçesindeki yeni Başkanı oldu. Nurhak Misak-ı Milli kongre salonunda yapılan Olağan Kongreye Ak Parti Kahramanmaraş İl Koordinatörü Manisa Milletvekili İsmail Bilen, İçişleri Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Milletvekilleri Mehmet Uğur Dilipak, Nursel Reyhanlıoğlu, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İl Başkanı Ahmet Özdemir, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, parti teşkilatı üyeleri ve partililer katıldı.

DEVLETİN BÜTÜN KURUMLARI MİLLETE HİZMET EDER HALE GELDİ

İçişleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’te, AK Parti’nin Recep Tayyip Erdoğan ile başlattığı değişimi sürdürdüğünü belirterek, Erdoğan’ın en başta Devletin bütün kurumlarını millete hizmet eder hale getirdiğini ifade etti.

AYRIM YAPMADAN HİZMET EDİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’ta, AK Parti’nin neferi olduklarını hiçbir zaman unutmadıklarını belirterek bu yöndeki hizmet ve çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Erkoç, Kahramanmaraş genelinde olduğu gibi, Nurhak ilçesinde de ayrım yapmadan hizmet ettiklerini belirtti.

HİZMETLER TAKDİRLE KARŞILANIYOR

AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir’de yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetlerinin yaptığı hizmetlerin büyük çoğunluk tarafından takdir edildiğini belirterek, takdir etmeyenlerin ise kıskançlık içerisinde olduklarını söyledi. Özdemir, partililerin bu güne kadar olduğu gibi tek yumruk halinde hareket etmeyi sürdürerek, başarılarına bir yenisini daha ekleyeceklerini söyledi.

DULKADİROĞLU İLÇE BAŞKANIMIZ ÖMER ORUÇ BİLAL DEBGİCİ GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Dulkadiroğlu 2. Olağan Kongresi’nde seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Ömer Oruç Bilal Debgici, delegelerin verdiği oylarla güven tazeleyerek, yeniden ilçe başkanı seçildi. Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Biz yerine Ben diyorsanız, işte o zaman metal yorgunu olursunuz” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Metal yorgunlar dinlendirilecek” sözlerinin ardından kongre vesileleriyle bir değişim ve yenilenme süreci içerisine giren AK Parti, tüm Türkiye’de yaptığı, belde, ilçe ve il kongreleriyle dönüşüm evresini sürdürüyor. ‘Metal yorgun’ olarak nitelendirilen kişiler dinlendiriliyor, yerine ise daha dinamik, daha enerjik kişiler başkanlığa seçiliyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş teşkilatlarında da kan tazelemeye devam eden AK Parti, ilk olarak Onikişubat ve Andırın kongreleriyle değişime start vermişti. Akabinde Nurkah, Türkoğlu, Ekinözü ve Pazarcık İlçelerinde kongreleri tamamlayan AK Parti’de bugün itibariyle Dulkadiroğlu İlçesi’nin kongresi de gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenlenen Dulkadiroğlu 2. Olağan Kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Manisa Milletvekili ve İl Koordinatörü İsmail Bilen, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Milletvekilleri Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Düzenlenen kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: “Bizim siyasetimizde edeptir. Bu coğrafyada eğer bir kelime ile bu meselenin özünü izah edin derseniz bu meselenin özü edeptir. Edep Nedir? Edep kişinin haddini bilmesidir, yerini bilmesidir. Edep kişinin nefsine teslim olmamasıdır. Edep her yerde kulun Allah’ın huzurunda olduğunu unutmamasıdır. Edep; yaptığı işi siyasetinin ve o siyaseti de nefsinin arzusu haline getirmemesidir. Biz Recep Tayyip Erdoğan’dan böyle gördük. Büyüklerimizin olduğu yerde edep ettik. Büyüklerimizin olmadığı yerde de edeple onları temsil ettik” dedi

TÜRKOĞLU İLÇE BAŞKANIMIZ MEHMET ALİ ŞEN GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Türkoğlu İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirilirken, tek aday olan mevcut İlçe Başkanı Mehmet Ali Şen yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Kongre sürecinde olan AK Parti’de, belde, il ve ilçe teşkilatları son sürat yeniden şekillenmeye devam ediyor. Teşkilatları gençleştirmeye yönelik 3 Temmuz 2017 yılında başlayan kongre süreci, 25 Şubat 2018'e kadar belde, ilçe ve il kongreleriyle tamamlanacak.

2018 yılının Eylül ayında ise 6'ıncı Olağan Kongresi'ni gerçekleştirecek olan AK Parti, Olağan Kongre öncesi belde, ilçe ve il kongrelerini tamamlamayı hedefliyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş teşkilatları da büyük bir değişim ve dönüşüm içerisine giren AK Parti’de, ilk olarak Onikişubat İlçe Başkanlığı ve Nurhak İlçe Başkanlığı kongrelerini tamamlarken, Türkoğlu’nda da kongre heyecanı yaşandı.

Türkoğlu Misak-ı Milli Konferans Salonu’nda düzenlenen AK Parti Türkoğlu İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde AK Parti Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına yeniden gösterilen Mehmet Ali Şen tek aday olarak seçime girdi ve tekrar ilçe başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan başkanı ve üyelerinin seçilmesiyle başladı. Olağan Kongreye 65. Hükümet Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AK Parti Kahramanmaraş İl Koordinatörü ve Manisa Milletvekili İsmail Bilen, İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet Uğur Dilipak, İmran Kılıç, Mehmet İlker Çitil, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

EKİNÖZÜ İLÇE BAŞKANIMIZ BİLAL EKER OLDU

AK Parti Ekinözü İlçe Teşkilatı’nda 6. Olağan Kongre yapıldı. Kongrede, AK Parti Genel Merkezi tarafından bu göreve atanan Bilal Eker, tüm delegelerin oyunu alarak ilçe başkanlığına seçildi.

Olağan kongreye, AK Parti Kahramanmaraş İl Koordinatörü-Manisa Milletvekili İsmail Bilen, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç ve Uğur Dilipak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrenin açış konuşmasını yapan Bilal Eker, şunları söyledi:

“Geçen dönem birlikte çalıştığım Bünyamin kardeşimden devralacağım bu görevi, layıkıyla yerine getirmek için liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği ilkeler doğrultusunda partimizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için azim ve kararlılıkla teşkilatımla birlikte gece gündüz demeden çalışacağım. Kongremizin; partimize, ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Daha sonra mikrofona davet edilen AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir ise, “Huzur, birlik ve beraberlik ile kardeşlik içerisinde bu kongremizi gerçekleştireceğiz. Bizim başarımızın temeli esasında, hangi kardeşimiz gelirse üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi ve bayrağı yeni kardeşine teslim etmesidir. Bu başarı çıtasını kesintisiz devam ettiriyoruz. AK Parti’nin başarısı, birlikte olma duygusu ve beraber hareket etme duygusuydu. Bunu kaybettiğiniz zaman yaptığınız iş sizi başarıya götürmez. O yüzden bunu daha da ileriye götürmemiz gerekiyor. Şimdi yaptığımız şey daha da önemli. 15-16 yıldır yaptığımız iş, bu ülkeye ve bu millete kendi iradesini kullanma ve kendi kendisini yönetmeyle ile ilgili bir profil çizdik. Bir perspektif oluşturduk ve bir çıta belirledik. 2019’da yapacağımız şey ise, resmi olarak gerçekleştirdiğimiz bir şeyi, kendi kendimizi yönetmeyi ve kendi kendimizi iktidara taşımayı fiili olarak yapacaksınız. Halkın seçtiği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 2019’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin başkanı olduğunda aslında siz iktidara gelmiş olacaksınız. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanımıza güç veren şey sizdiniz. Avrupa’ya kafa tuttuğunda sizin desteğinizi ve duanızı hissederek yaptı. Sizin hakkınızı Birleşmiş Milletler toplantısında savunurken de böyleydi. Şimdi bu desteğinizi ve duanızı daha çok hissetmeli. Daha çok bir arada olmalıyız ki, oraya çıksın ve milletine minnettarlığını orada yerine getirsin. Aramızda kırgınlıklar, küskünlükler olabilir. Ama hiçbir şey sizin AK Parti ve bu millete olan sevdanızdan üstün değil. Bana kızıp davanızdan vazgeçemezsiniz. İlçe başkanına kızıp davanızdan vazgeçemezsiniz. Bizim davamız, şahsi ilişkilerin üstündedir. Ekinözü, bize bunu yıllardır gösterdi. Toplumsal tepki verilmesi gerektiğinde en önde yürüyerek gösterdi. Ama bu yeterli değil. Şimdi bunun en zirve noktasındayız. Şimdi, el ele ve baş başa vereceğiz yeni yönetimimizle birlikte canla başla bu mücadeleyi vereceğiz. 2019’da bunu taçlandırmalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi.

GÖKSUN İLÇE BAŞKANIMIZ UFUK ÜNAL OLDU

AK Parti Kahramanmaraş’taki İlçe Kongrelerini Göksun ile tamamladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın da katılımı ile yapılan kongrede İlçe Başkanlığına tek aday olan Ufuk Ünal Seçildi.

Ufuk Ünal, kongrede yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı olmaktan onur duyduğunu söyledi.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir’de yaptığı konuşmasında bu güne kadar emek veren partililerine teşekkür ederek, yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerine de başarı dileğinde bulundu.

Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu’da birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, AK Parti de yol arkadaşı olan herkese başarı dileğinde bulundu.

Göksun İlçe Kongresinde Hitap Eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son günlerde yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Kongrede yapılan konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Yapılan oylamanın ardından AK Parti Göksun İlçe Başkanlığı görevine Harita Mühendisi Ufuk Ünal seçildi.

Göksun Kapalı Spor Salonunda yapılan, Göksun 6. Olağan Kongresine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Genel Merkez Kahramanmaraş İl Koordinatörü ve Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Başbakan Eski Yardımcısı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, Nursel Reyhanlıoğlu, İlker Çitil, İmran Kılıç, İl Başkanı Ahmet Özdemir, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Parti İl ve İlçe Teşkilatları temsilcileri ve Göksunlu vatandaşlar katıldı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.